Şifremi unuttum.
Aktivasyon Kodu Gönder
HABERLER
Haberler
Kariyerinize Yön Verin

Kariyerinize Yön Verin

Fatih Dersanesi Rehberlik alanında bir ilke daha imza attı. Orijin Danışmalık işbirliğiyle büyük çalışmaya imza attı. Öğrencilerimizin geleceklerine yön verecek, veli-rehber öğretmen- öğrenci iş birliğini kuvvetlendirecek e-envanter çalışmamız yayında.


Öğrencileri kişiliklerine göre eşitli meslek dallarına yönlendiren envanterimiz, Holland Mesleki Yönelim Envanteri’nin bir uyarlamasıdır. Holland testi, şu anda dünyada en çok kullanılan ve öğrencilerin ilgilerinden yola çıkarak çeşitli tavsiyelerde bulunan bir yöntemdir.


Bu yöntem ilk olarak 1971 yılında Dr. John Holland tarafından üretilmiş ve bu zamana kadar defalarca gözden geçirilmiştir.
Holland’a göre insanlar Realistic, Investigative, Artistic, Social, Enterprising, and Conventional (RIASEC) yani sırasıyla Gerçekçi, Araştırıcı, Artistik, Sosyal, Girişimci ve Geleneksel olmak üzere 6 kategoride yer almaktadırlar.
Holland testi sorulara verdiğiniz yanıtlara göre sizin RAISEC tipinizi ve oranlarını ortaya çıkarıyor. Bu sayede karakterinizi tespit edip size uygun meslekleri bulabiliyor.
 

Fatih Dersanesi olarak öğrencilerimiz için hazırladığımız bu testi, siz de şubelerimizde uygulayabilirsiz.
Velilerimizin, şubelerimizi ziyaret ederek kullanıcı adı ve şifresi alması yeterli.


Şubelerimizdeki eğitim uzmanlarımız ve Rehber Öğretmenlerimiz sizleri bilgilendirmek ve testin uygulamasında yardımcı olmak için sizi bekliyor.